301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 14:52 Bu yazı 511 kez okundu
 
TANAP,Gazprom ve Ankara
Emir Adıgüzel
adminn
 
 

Artık ezberlenmiş cümleler kâr etmiyor elbette farkındayız. Topyekün bir kavganın tam ortasındayız,bir şekilde insanlar hayatlarına devam ediyor lakin güvensizlik,hissiyatsızlık,soğukluk hat safhada. Ankara,İstanbul ve artık kestirmekte zorlandığımız her yeni gün her an yeni bir tehdit hali... Bir şekilde eleştiriler haklı bulunabilir. Elbette insanlar,yönetimler eleştirilebilir ancak zamanlama dediğimiz husus öylesine kritik bir şey ki... Maalesef ve maalesef yine teröre kurban verdigimiz onlarca canımız,onlarca masum kardeşimiz... Dedim ya artık kelamın kifayete mahal bırakmadığı bir yerdeyiz. Ancak yine de herşeye rağmen öyle dimdik durmamızın gerektiği gündeyiz. Fransa'da Charlie olup İstanbul'da Sultanahmet olamayanlara;Paris'e gözyaşı döküp Ankara'ya zap yapanlara karşı bizim bizden başka kimsemizin maalesef olmadığı günlerdeyiz. 

 
İnsanları sindirip evlerinde mahkum etmeye,sokakları ıssızlaştırıp toplumu infiyale sürüklemek isteyen kana susamış terörizm kitlesine karşı toplumun her kanadıyla kol kola olmasının her günden daha elzem olduğu günlerdeyiz. Duanın tesirine sonsuz hamdedip olabildiğince hakka sarılmanın hak olduğu günlerin tam başında,tam ortasında,tam sonundayız. Birimizin düştüğü yerde diğerinin ozmuna en çok ihtiyaç duyduğu saatlerdeyiz. Adı,rengi,bakışı,ideolojisi ne olursa olsun insan olmaya en çok ihtiyacımızın olduğu günlerdeyiz. 
 
Günah keçisi bulmaya,siyasi çıkar tweetlerine kimden ve nereden gelirse,kimi hedef alırsa alsın dimdik karşısında durmamızın gerektiği günlerdeyiz. Dedim ya zamanlama önemli diye. En gerizekalının en embesilin dahi 'Acaba bizim ayda bir bu iktidara karşı argüman geliştirebilmemizin kahramanı kim ya' diye düşünebileceği bir dönemde olayın hemen akabinde henüz hiç bir bulgu yokken patolojik Erdoğan hastalıklarına ait kimliklerini konuşturmalarını görelim. 
 
Evet zamanlama önemli. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının ikidir Azeri gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak TANAP projesini görüşmeye gidemiyor. Peki basit bir mantık yürütelim. Azeri gazının Avrupa'ya akmasıyla Gazprom'un yiyeceği darbeden bahsedelim. Unutmayın,tetiğe basan gider,tetiği çektiren meydana çıkar. Nitekim çok beklemediler çıktılarda...
 
Geliştirilen argümanlar,yazılan jenerik senaryolar maalesef hiçbir ateşi söndürmeyecek,maalesef ateş hepimizi yakacak,kavuracak ancak TV kanallarındaki medya maymunları,Türkiye'ye teşekkür adresi verenlere,beraber sallayanlara,terör örgütüne terör örgütü diyemeyenlere karşı hiç olmadığı kadar bir olmamız gerektiği yerin tam ortasındayız. Onlarca masumun canına kastedenlere,binlerce insanı korkuyla telefona koşturanlara karşı hiç olmadığı kadar dik durmamızın elzem olduğu gecenin tam 3'ündeyiz. 
 
Bir bilinmezlik denkleminden birlikte çıkacağımız karanlığın tam içindeyiz.
 
Etiketler: TANAP,Gazprom, ve, Ankara,
Yorumlar
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane

Alıntı Yazarlar
Kırşehir
Çok Bulutlu
Güncelleme: 21.09.2019
Bugün
14° - 26°
Pazar
12° - 18°
Pazartesi
- 19°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Kırşehir

Güncelleme: 20.09.2019
İmsak
05:00
Sabah
06:26
Öğle
12:50
İkindi
16:15
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı