301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 14:50 Bu yazı 461 kez okundu
 
ŞİMDİ, HEP BERABER!
Emir Adıgüzel
adminn
 
 

Bu kez bismillah'ı 'yazarak' başlayalım.

Kalemi her elimize aldığımı an dilimize emrettiğimiz Bismillah ile...
Hani şu propaganda sürecinde 25 puanın üzerine çıkması hayal olanları, nedenini algılayamadığımız şekilde derinden rahatsız eden Bismillah ile!
 
Bismillah beyler bismillah!
Blok siyasetinin çöküşüne Bismillah!
Kürt ve Türk milliyetçiliğinin çöküşüne,Türkiyeli olma hususunun ön plana çıkışına,son 3 aydır kan ağlayan,üzerinde oyunlar oynanan,baharları kışa çevrilen en yüce davamızın tekrar ayağa kalkışına Bismillah!
 
Bismillah beyler Bismillah hanımlar!
Kardeşliğin 'abilere' galebe gelişine,7 Haziran ile gelen karmaşanın,'Anne babam ne zaman gelecek' sorusuna gözlerinden derya yaparcasına cevap veremeyen anaların yüreklerine,o lugatta tarifi olmayan acıyı yükleyenlerin kadehlerinin kırılışına Bismillah!
 
Dünyanın en içten nefesiyle bismillah!
7 Haziran sonrası milletin canı,cebi yanarken gözlerine uyku girmezken milleti 'Beraber salladıklarını' düşünenlere karşı galip gelişiyle dimdik ayakta kalanların yeniden yürüyüşüne Bismillah!
 
Bir genelleme yapmak kalp kırmasın ancak müslümanlığın,ümmetçiliğin,İslam şuurunun,milliyetçilik anlayışına galip gelişine bismillah!
 
Aliya'nın emanetini elimizde tutmaya devam etmeye,Gazzeli çocukların ellerinden daha sıkı tutmaya,Suriyeli çocukları daha sıkı sarmaya yeniden bismillah!
 
Yeniden,daha büyük aşkla bismillah!
Onlar engel koydukça daha yüksek sesle bismillah beyler!
Analizini elbette sayfalarca yazabiliriz. 7 Haziran sonrası harika bir tespit mekanizmasıyla yanlışları,hataları,rehavete kapılmış üst düzey tüm yönetim kanallarını uyandıran,revize eden, yeniden dirilişe geçen,3 Kasım 2002'deki Anadolu ihtilali sahibi itibarını yeniden kazanan AK Parti'yi,hayrolmayan hayır politikasıyla,önüne çıkan her potansiyel lider adaylarını egale eden,tek bir evet ile hükümet ortağı olabilecekken adeta partisini dibe çöktürenleri,anayasanın değişmez maddelerini değiştirebiliriz diyenleri konuşabiliriz elbette.
Konuşuruz elbette sırtını terör örgütlerine yaslayanların 'yüzlerine vurmuş ifadeyi' sabaha dek analiz edebiliriz. 
 
Lakin vakti olan şimdi,Bosnalı gençlerin gece yarısı kendi ülkelerinden kilometrelerce uzaktaki bir seçimin sonucunda sokaklara dökülüşüdür. 
Vaktidir şimdi 2023 yürüyüşünün yeni adımına 'Haydi Bismillah' demenin.
Demokrasinin bloklara karşı savaşının,terör siyasetinin dibe vuruşunun galibiyet günüdür bugün.
Yeni anayasanın yüzümüze gülüşünün ilk adımıdır. 
Edirne'den Ardahan'a,İzmir'den Van'a kaybedeni olmayan bir geceye bismillah!
Ekonominin toparlanışına,siyasi düzenimize ayar vermeye kalkanlara atılan tokadın sesinin Tel-Aviv'den yankılandığı gecenin şafağına daha güçlü bismillah!
Demiştik ya son yazımızda ya Tel-Aviv'den ya Gazze'den diye... Bayrağının gölgesinde 'Çay koy hatun' diyen babaların gülümsemesinin Londra'daki kadehlere galip gelişinin gecesine,güneşine selam olsun!
780 bin kilometrekarede kaybedeni olmayan gecenin güneşine selam olsun!
Korkmayanlara,titremeyenlere selam olsun. Göklerden gelen kararın üstünlüğüne inanarak lobilere boyun eğmeyenlere selam olsun!
Şimdi daha yüksek sesle,toplumun her kademesiyle,oy attığı siyasi parti,ideolojisi ne olursa olsun kutuplaşmanın bir kenara koyulduğu ve gerçekten omuz omuza olabileceğimiz,aynı bayrak altında tek bir vücut kalabileceğimiz günlerin gecesine selam olsun! 
 
Etiketler: ŞİMDİ,, HEP, BERABER!,
Yorumlar
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane

Alıntı Yazarlar
Kırşehir
Çok Bulutlu
Güncelleme: 21.09.2019
Bugün
14° - 26°
Pazar
12° - 18°
Pazartesi
- 19°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Kırşehir

Güncelleme: 20.09.2019
İmsak
05:00
Sabah
06:26
Öğle
12:50
İkindi
16:15
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı