301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
25 Mart 2018 - Pazar 14:01 Bu yazı 4770 kez okundu
 
BİR GENÇLİK İSTİYORUM!
Abdulsamet Şentürk
adminn
 
 

Bizim gençlerimiz heyecanlıdır. Kanı her daim kaynamaktadır. Bundan dolayı da çok geriye gitmeyeceğim. Gezi Parkı olaylarıyla başlayacağım söyleyeceklerime. Sözlerime Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ki gençlerimiz için söylüyorum. Bizim gençliğimizi kullanmak çok kolaydır. Kimini nefsiyle kimini milliyetçilik damarlarıyla oynayarak çok rahat kullanabilirsiniz. Örnek mi istersiniz? İşte size en basit örneği Gezi Parkı olayları. Kaç kişi gördünüz orada yaşı otuz üzerinde olan. Gençlerimizin nefsini öyle bir büyülttüler ki; beyinlerine yerleştirdikleri sistem dışındaki herkesi düşman bellediler. Bu nasıl mı oldu?

Kiminin cebine para koyuldu, kimileri zinaya teşvik edildi, kimileri ise sadece sözlerle oyuna geldi. Bunları neden mi söylüyorum? Sebebi odur ki on üç yıldır iktidarda olan Ak Partinin eğitimde bazı hatalar yaptığını anlatmak için. Gençlik hak ettiği değeri evet gördü lakin eğitim verilmedi ya da verilemedi. Gerekli eğitim verilebilseydi eğer o gün Gezi Parkına giden gençlerin sayısı daha düşük olurdu. Gerekli eğitim verilebilseydi eğer nefislerine bu kadar kolay yenik düşen genç sayısı fazla olmazdı. Tabiki de sadece Ak Parti hatalı değil. Ailelerin de hataları var. Lakin Hükümet gençlere gerekli ahlaki, sosyal ve kültürel eğitimi maalesef veremedi.

7 Haziran seçimlerinden sonra PKK ile mücadele arttı. Haince kurulan pusular sonucunda şehitler verdik. Buna paralel de gençlerin bir kısmı PKK’yı destekleyen esnafların dükkânlarını yağmalamaya çalıştı. Çoğunda da başarılı oldular. Bunların olmaması aslında Ak Partinin elindeydi. Nasıl mı?

Zamanında gençlere gereken eğitim verilseydi, zamanında gençlere kendinizi anlatabilseydiniz, onlara bu ülkenin düşmanlarını ve onların maşalarını gerektiği gibi anlatsaydınız, yapacakları her ayaklanmanın ülkeye zarar vereceğini öğretseydiniz o süreçte belki de bu kadar hata yapmayacaktı gençliğimiz. Peki şimdi?

Evet, 1 Kasım seçim vaatlerinde gençler üzerine gerçekten güzel olanaklar var. Peki, bunlar geç kalınmış vaatler değil midir? Farkındasınızdır. 1 Kasım seçimlerine kadar Ak Parti gençlerden çok fazla oy alamıyordu. Lakin 1 Kasım seçimlerinde kendi gözlerimle gördüm. Pek çok MHP’li CHP’li genç gördüm Ak Partiye oy veren, ilk defa güvenen. Ak Parti bu durumu çok iyi değerlendirmeli.1 Kasım’da başlattığı bu süreci her daim devam ettirmeli. Devam ettirdiği sürece de gençlik her daim yanında olacaktır. Peki, Ak Parti bundan sonra ne mi yapmalı?

Birincisi teşkilatlarında ki kazanılan seçimin rahatlığını artık üzerlerinden kaldırtmalı. İkincisi; Ak Parti gençliğinin her daim görüş ayırmaksızın gençlerle beraber olacağı programlar çalışmalar yaptırtmalı. Üçüncüsü; ego her insanda muhakkak olacak lakin fazla değil. Ak Parti gençliğindeki fazla egonun seviyesini düşürtmeli. Ben inanıyorum ki gençlerimiz arasında ki bu siyasi muhabbetleri azaltıp, onların birbirleriyle tarihimizi, İslamı, edebiyatımızı, kültürümüzü konuşmaya yöneltirsek Mehmet Akif Ersoy’un Necip Fazıl’ın istediği Asımın Neslini yetiştirmek hiçte zor olmayacaktır. Sözlerimi Hazreti Ömer’in şu sözleriyle bitirmek istiyorum. Namaz kılan yaşlıyı severim, gencine aşığım.

 
Etiketler: BİR, GENÇLİK, İSTİYORUM!,
Yorumlar
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane

Alıntı Yazarlar
Kırşehir
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 19.10.2019
Bugün
- 25°
Pazar
- 23°
Pazartesi
- 22°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Kırşehir

Güncelleme: 19.10.2019
İmsak
05:27
Sabah
06:49
Öğle
12:33
İkindi
15:37
Akşam
18:08
Yatsı
19:25
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı