301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 14:53 Bu yazı 510 kez okundu
 
1 Liralık Vicdanlar
Emir Adıgüzel
adminn
 
 

Kendi adıma hayvanlarla aramın pek iyi olduğu söylenemez lakin geçenlerde duyduğum bir haber adeta kan dondurucu seviyedeydi. Dünya teknolojisinin öncü ülkesi Çin'in Yulin kentinde 21 Haziran yaz gündönümünü kutlamak amacıyla "köpek yeme festivali" düzenlenecek. İnanması çok güç,iğrençlik ve gaddarlıkta teknolojideki yükselişlerini gölgeleyecek bir çıkışa imza atan bu adamlar dünyadan ve hatta kendi ülkelerinden gelen çığlıkları duymamakta ısrarcılar. İmal ettikleri ürünleri küresel pazara çok ucuza ithal eden bu adamların görünen o ki insanlıklarıda "Ne alırsan 1 lira" noktasında. Sokaklarda köpek bırakmadıkları öne sürülen bu caniler 600 yıllık bu vahşi geleneklerini sürdürmekte ısrarcılar. Elbette ki bu acımasız geleneğin bir an önce durdurulması adına gerek dünya kamuoyunun gerek ikili ilişkiler özelinde stratejik mânâda uluslararası yöneticilerin harekete geçmesi gerekmektedir. Bu gereksiz,cani sözde kutlama bir an önce durdurulmalıdır. Sadece hayvanlar için sosyal medya üzerinden örgütlenerek 1 milyon imza toplayan,uluslararası düzeyde yürüyüşler,eylemler düzenleyen hayvan hakları savunucularına teşekkür elbetteki edilmelidir.

 
Fakat burdan çıkarılması gereken bir husus ve sorulmadan geçilmemesi gereken bir gerçekte şu ki yahu sizin insanlığınız Suriye'de varil bombaları bebeklerinin üzerine kapaklanan kadınların üzerine atılırken neredeydi ? Sizin insanlığınız Filistin sahillerinde top peşinde koşan masumların üzerine fosfor bombası atılırken neredeydi ? Sizin insanlığınız Mısır'da cuntaya karşı direnen Esma vurulurken neredeydi ? Elbette aralarında tüm bu zulümlere karşı dimdik duranlarda var onları tenzih etmek başlıca omzuma yük ama sormak gerekmez mi uluslararası camiada 1 milyon imza toplayabilenlere yahu sizin insanlığınız 529 cana hiç yoktan idam verilirken neredeydi ? 
 
Tekrar vurgulamak gerekirki Çin'de uygulanan bu insanlık dışı saçmalığa karşı dünya 'ayaklanmalıdır' ancak insanlık refleksim bir an sormadan geçemiyor,3 yaşındaki çocuklar açlıktan ölmesin diye Mavi Marmara'da yol alan Furkan uluslararası sularda şehit edilirken sahi siz nerdeydiniz ? Elbette bu 1 liracı vahşileri sorgulamak bütün dünyanın omzunda bir yük. Ama sorgulanması gereken bir nokta değil mi sizcede köpekler için milyonları sokaklara dökenlerin,ağaçlar için ülke karıştıranların elinden oyuncağı alınıp bedeninden kurşun çıkarılan çocuklar için susmaları ?
 
Etiketler: 1, Liralık, Vicdanlar,
Yorumlar
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane

Alıntı Yazarlar
Kırşehir
Çok Bulutlu
Güncelleme: 21.09.2019
Bugün
14° - 26°
Pazar
12° - 18°
Pazartesi
- 19°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Kırşehir

Güncelleme: 20.09.2019
İmsak
05:00
Sabah
06:26
Öğle
12:50
İkindi
16:15
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı