Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 01:17 Bu haber 1590 kez okundu
 
Altaş : Başkan algı değil hizmet üretsin
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş : Başkan algı değil hizmet üretsin
Siyaset Haberi


Ak Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ve Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu'nun iddiaları hakkında basın açıklaması düzenledi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili, Yıldırım Kaya ; Dün Kırşehir'de özel bir tv kanalında gündeme ilişkin bir takım soruları yanıtladı. Program hakkında konuşan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, programda Kaya'nın kendisine yöneltilen 2019 Mahalli idari seçimleri hakkındaki soruya verdiği cevapta saydığı partilere dikkat çekerek ; "Bizce bir Genel Başkan Yardımcısı o partiyi temsil eder ve söyledikleri de O partiyi bağlar ,Türkiye Genelinde HDP İle İttifakı kabul etmeyen Cumhuriyet Halk Partisi, Sayın Genel Başkan Yardımcısının açıklamaları ile suçüstü yakalanmış ve gayrı resmi ittifakını tescillenmiştir." dedi. 

 

Diyarbakır anneleri ile cumartesi annelerini yan yana getirmelerini hayretler içerisinde izledik.

 

Altaş, Diyarbakır' da azılı terör örgütünün elinden yavrularını kurtarmak için eylem yapan annelerin toplumsal tepki oluşturmasına yönelik Kaya’nın cumartesi anneleri güzellemelerini hayretler içerisinde izlediklerini belirtti.

 

"Geçtiğimiz Temmuz ayının ilk günlerinde TBMM de HDP Grup başkan Vekili Fatma Kurtulan’ın İyi parti sıralarını kastederek “ Size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ye içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Siz şunu bileceksiniz: En köşede oturuyorsunuz. Bakın, aritmetiğe bakın. Zar zor şu kapıdan içeri girdiniz, en köşede oturuyorsunuz, kapının eşiğinde oturuyorsunuz.” Sözlerini hatırlatarak bu sözlerin arkasındaki gerçeğin Kaya’nın beyanları ile tescillendiğini belirten Bilgehan Altaş : " Kendilerini Milliyetçi ,ülkücü olarak adleden siyasi ortakları bu açıklamaları nasıl içlerine sindirebilmişlerdir.O da onların cevaplaması gereken sorudur." dedi.

 

Altaş : "HDP’li Belediye Başkanlarının, Milletvekillerinin sırtlarını yasladıkları yerleri alenen belirtmelerine rağmen; makam Araçlarında Alçak Terör Örgütünün Mensuplarını Terör Örgütü Silahlarını ,Örgüt elemanlarını taşırken HDP ile PKK ‘nın bir bağlantısının olmadığını belirtmenin anlamı nedir?" ifadelerini kullandı.

 

Sizin oyunuz %27.64'tür.

 

Altaş açıklamasının devamında "Sayın Kaya , CHP ‘nin 27 yıl kesintisiz iktidarını unutarak 17 yıllık iktidarı erimek ve çürümekle itham etmektedir.Ve 31 Mart seçimleriyle CHP de bir değişikliğin olduğunu artık  halkın içerisinde olduklarını belirtirken aldıkları oyu belediye başkanı oyu olarak alıyor. Sayın KAYA sizin Kırşehir’deki oyunuz,İl Genel Meclisi üyeliğinde almış bulunduğunuz %27,64 tür." dedi.

 

Sayın Başkanın tutarsız açıklamaları yüzünden ayda bir ulusal medyadayız

 

Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık olarak 6 ay geçmesine rağmen hala Müdür atamaları ile uğraşıldığını dile getiren Altaş "Kırşehir Belediyesi'nin anlaşılan o ki vatandaşın sorunlarını anlaması ve bu sorunlara çözüm üretmesi bir hayli zaman alacağa benziyor. Sayın Ekicioğlu’nun seçildiği günden bu yana tutarsız açıklamaları ile ayda 1 ulusal medyadayız." dedi.

 

Tutarsız açıklamalara muhattabının cevap vermesini isterdik.

 

Altaş : "Bu tutarsız açıklamalara muhatabının cevap vermesini isterdik.Ancak yapılan açıklamalar artık bizim dava diye kabul ettiğimiz düşüncelerimize zarar verecek iftira ya da algılarla partimize zarar vermeye başlamıştır. Bunun için Medyadik Belediye Başkanımıza bizim de sizin aracılığınızla sormak istediğimiz bir kaç husus var." ifadelerini kullandı.

 

Bankamatik memurlarını açıklayın

 

Altaş, Yıldırım Kaya ve Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu'nun  sürekli bin bankamatik memurundan bahsettiklerini belirterek ilk söylenen rakamın bin olduğunu ve bu rakamın önce 300 sonra 145 daha sonra daha da aşağı indirildiğini söyledi. Belediye Başkanı Ekicioğlu'dan bankamatik memurlarının  kim olduğunu açıklamasını isteyen Altai ; "Bunların isimlerini kamuoyu ile neden paylaşmıyorsun ? Bunlar hakkında ne işlem yaptın? Akıbetleri ne oldu? İşten attın mı? Aldıkları maaş ve ödemeler için geri ödeme prosedürü başladı mı? Avukat olarak herhalde Kırşehir’de yeterli kapasitede bulamadığını düşündüğün için Ankara’dan getirdiğin meslektaşıma sor. Kamu zararının tahsili için gerekli çalışmayı yapmazsan sende suçlu olursun. Yoksa Hırsızı açıklamaktan neden çekiniyorsun. " şeklinde konuştu. 

 

Altaş'ın açıklamasından diğer satırbaşları ;

 

Kanuna aykırı olarak kendi aracınızı makam aracı olarak kullanıyorsunuz.

 

"Belediye meclisinde yapmış bulunduğunuz ilk toplantı da hiç te gerek yokken Makam Aracını bırakacağınızı belirttiğiniz. Kanunen mümkün olmadığı halde kendi aracınızı kullanacağınızı,masraflarını belediyeden alacağınızı belirttiniz. Yetki isteyeceğinizi belirttiniz.. Ben de size şimdi basın önünde soruyorum: Sayın Ekicioğlu!!; Mülkiyeti Jeotermele ait ama sizin algı ile kiralanmış araç olarak gösterdiğiniz Makam aracı hala siz ya da personeliniz tarafından kullanılıyor mu? Yoksa iade mi ettiniz.Siz bıraktınız onlar mı devam ediyor.Peki o zaman niye bu kadar laf ettiniz? 

 

Parasını ödememişler deyip sustunuz.

 

Yine bir belediye meclis toplantısında yemişler,yemişler parasını ödememişler diyerek başladığınız konuşma ile çıktınız kamu oyunun önüne daha sonra sustunuz .Bu konuda tahsil ettiğiniz para var mı? İddalarınızı Savcılığa taşıdınız mı? Her Fırsatta Kırşehir Belediyesinin borcundan bahseden Sayın Selahattin Ekicioğlu amacınız ülke gündeminde popüler olmak mı? Varsa usulsuz Bir harcama savcılık ve mahkemeye başvuru konusunda sizi engelleyen kişiler ya da başka şeyler mi var? 

 

Artık borcu duymaktan usandık.

 

Yoksa artık bizler borcu duymaktan usandık.Nasıl borç olmayacağını siz bize 6 ayda öğrettiniz. Değerli Basın mensubu arkadaşlarım, Başka kişilere de atfedilse de Maarif nazırlarından Emrullah Efendi’nin“‘Şu mektepler olmasaydı, ben bu maarifi ne güzel idare ederdim’ diye bir sözünü hatırlarsınız. Belediyemiz artık bu prensiple çalışıyor. 

 

Zarar ediyorsa tasarruf için kapat insanlar sıkıntı mı çekiyor önemli değil.

 

Arabalar zarar mı ediyor,hizmetten vazgeç bir kısmını seferden çek,şoförleri çıkart bir kaçını da başka belediyelere gönder olay tamam. Pazar yerindeki asansörde kaza mı oldu, tedbir olarak asansörü kapat bir daha da yaptırma ,insanlar sıkıntı mı çekiyor önemli değil tasarruf… Mahalle konaklarının kapısına benzin çok gidiyor diye kilit vur. Kreş yapacağım bahanesini ortaya at. Kapat kurtul. Çarşı Camii yanında tuvaletlerde su,kağıt ve peçete çok mu gidiyor.Abdesthanenin kapısına arızalı diye yazdır işlem tamam… Tuvalet kısmını geç oğlum sen çalıştır diye birine ver o da kapıya Tuvalet 25 kuruş diye yazsın ver kurtul… 

 

Sayın Ekicioğlu , İhaleye Fesat Karıştırma suçu nedir..Belediye hizmet tesislerinin tahsisi nasıl yapılır bir sor istersen…

 

Yakında kent parkı kumla dolduracaksın diye korkuyorum

 

Yakında Kent parkı da suyunu değiştiremiyorum bahanesiyle sen de kumla dolduracaksın diye korkuyorum. Öyle değil mi “‘Şu işletmeler ve hizmetler olmasaydı, sen bu belediyeyi ne güzel idare ederdin’ 

 

 

Başka bir soru; Belediyede yakın çalışma arkadaşlarınızın içerisinde güvenlik soruşturması nedeniyle ataması yapılmadığı halde yanınızda çalıştırmaya devam ettiğiniz hatta güvenlik soruşturma aşamasını devre dışı bırakarak belediye şirketine aldığınız personeliniz var mı? Varsa kim? 

 

Sayın Ekicioğlu; Seçimden Sonra Kaç yakın akrabanızı işe aldınız,Kamuoyuna ve seçmenlerinize bunların liyakatları konusunda bilgi verecekmisiniz? Personel Müdürlüğü görevine çok yakın bir akrabanızı getireceğiniz doğru mu? Eminim bu konularda belediye meclisinde mi olur başka yerde mi bir cevap verirsiniz. Hemşerilerimiz 5 Yıl Boyunca Kırşehir Belediyesinin yönetimini size verdi. Lütfen artık gündelik dedikodu siyasetini bırakıp memlekete hizmet etmekle uğraşın. Bu memleket hepimizin. Basit park bahçe hizmetlerini yerine getiremez duruma gelen, 6 ayda bir metre asfalt atamayan, su patlaklarını günlerce tamir edilmeyen, zaruri hizmetleri aksayan bir belediyecilik anlayışı ne kadar sürdürülebilir hep beraber yaşayıp göreceğiz." diyerek basın açıklamasını noktaladı.

 

Kaynak: (EHA) - Evran Haber Ajansı Editör: admin
 
Etiketler: Altaş, :, Başkan, algı, değil, hizmet, üretsin,
Yorumlar
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane

Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Kırşehir
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
15° - 30°
Salı
15° - 32°
Çarşamba
14° - 33°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Kırşehir

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
04:44
Sabah
06:10
Öğle
12:47
İkindi
16:23
Akşam
19:14
Yatsı
20:34
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
2
Göztepe
0
0
0
0
0
0
3
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
4
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
5
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
8
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
9
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
10
Gençlerbirliği
0
0
0
0
0
0
11
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
14
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
15
BB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
18
Denizlispor
0
0
0
0
0
0
19
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
20
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
21
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Arşiv Arama
Haber Yazılımı